אודות

שמי פז כגן, בן 24, ויש לי חזון: להנגיש את העולם הטכנולוגי ועולם ההיזמות לצעירים.

המטרה שלי היא להיות הגשר בין דור ה-Z לעולם הטכנולוגי ולעזור לצעירים לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם.

אודות

הסיפור שלי

היי, קוראים לי פז כגן, כצעיר בישראל, הבנתי שהעולם המחר יהיה שונה מהעולם של היום. הוא יהיה עולם של חדשנות, דינמיות ודפוסי חשיבה יצירתיים ופורצי גבולות. הבנתי שהכלים שמלמדים במוסדות הלימוד הפורמליים לא יתאימו לעולם הזה.

החלטתי שהגיע הזמן להוביל שינוי חברתי ולהתחיל לדבר על הדברים בגובה העיניים. מתוך התשוקה האדירה שלי לטכנולוגייה ולעשייה חברתית, החלטתי לעשות מעשה ולפתוח ערוץ תוכן שיעזור לצעירים להיכנס לעולם הטכנולוגי ויתן להם כלים לקבל החלטות בצורה טובה יותר.

כך נולד הערוץ “חייבים לדבר על זה!”, שמטרתו להנגיש נושאים בתחומי החדשנות, הטכנולוגיה והעולם העתידי בגובה העיניים עבור צעירים בישראל.

התכנים בערוץ זכו בלמעלה מ-150,000 צפיות ביוטיוב ועוד 1,000,000 צפיות במדיות השונות (פודקאסט, טיקטוק, פייסבוק, לינקדאין ובלוג ייעודי בנושא). הערוץ פתח בפני אלפי צעירים וצעירות הזדמנות להכיר את עולם ההיי-טק הישראלי וסייע להם להגשים חלום ולבנות קריירה בתעשייה.

במסגרת הערוץ, בניתי שיתופי פעולה עם בכירים בחברות הייטק מובילות כמו Matrix, Appsfler, innoviz, Microsoft ועוד. יחד יצרנו תוכן שהנגיש את עולם ההייטק לדור הצעיר, בין אם זה סרטון על מהו מחשוב קוונטי וההשלכות שלו על עולם המחר ובין אם סרטונים פרקטיים בסוגיות כמו איך לעבור ראיון עבודה בהייטק או איך לכתוב קורות חיים מנצחים.

לצד העשייה ומתוך הרצון העמוק שלי להבין את העולם הטכנולוגי, בחרתי ללמוד בפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב במסלול מיוחד המשלב ניהול והנדסה.

 החזון והעשייה החברתית

 
בשנת 2018 הקמתי את העסק הראשון שלי לניהול ויצירת תוכן לצמיחה עסקית. את העסק בניתי בשתי ידי ואת כל היכולות הטכניות שנדרשו לי כדי לתת את המענה המקצועי והמסור ביותר ללקוחותי למדתי באופן עצמאי.
לאחר 4 שנים כעצמאי, הבנתי שאני רוצה להתחיל את השלב הבא בתהליך ההתפתחות שלי ולהשתלב בהייטק. כאשר התחלתי לחקור בנושא, הבנתי שיש המון תוכן נגיש בסוגיות הנוגעות להשתלבות בהייטק, אך הוא מנוסח בשפה לא ידידותית המקשה על הבנתו.
אחרי מספר שיחות עם חברים שחוו בדיוק את אותה החוויה, החלטתי שהגיע הזמן להוביל שינוי חברתי ולפתוח פלטפורמת תוכן “חייבים לדבר על זה!” ולהתחיל לדבר על הדברים שמעניינים את הדור הצעיר בגובה העיניים. אני מאמין שהנגישות להשכלה היא הכלי לשינוי אישי וחברתי, וכי אם נצליח להפוך את הידע הקיים ברשת מידע נגיש לידע מונגש עבור הדור הצעיר, נוכל להצמיח דור טוב יותר.
הפלטפורמה מציעה תוכן עשיר ומגוון, כולל:
– כיצד להתכונן לזירת התעסוקה העתידית
– הסברים ופירוט מלא על תארים אקדמיים
– כלים יישומיים לצורך הנגשה וכניסה לעולם ההייטק
– היכרות עם הטכנולוגיות שעתידות לשנות את העולם
 
הפלטפורמה גדלה בקצב מסחרר, מספר הצפיות זינק וכך גם מספר שיתופי הפעולה שיצרתי עם חברות וגופים, ביניהם חברות הייטק, המועצה להשכלה גבוהה וארגון הישגים להייטק.
אני רואה את התפקיד שלי היום כמגשר בין דור ה-Z לעולם הטכנולוגי. אני מאמין שעל ידי הנגשת ידע טכנולוגי לצעירים, אנחנו יכולים לעזור להם להגשים את החלומות שלהם ולהפוך לדור טוב יותר.
כיום אני מקבל מידי שבוע עשרות פניות מצעירים השואלים כיצד להיכנס להייטק ולעשות את המהלך שעשיתי. אני משתדל להקדיש את כל הזמן הפנוי שיש לי ללוות צעירים אלו בהתנדבות, לספק להם כמה שיותר מידע ולקשר אותם עם הגורמים המקצועיים הרלוונטיים.
אני מאמין שהעתיד של ישראל טמון בצעירים שלה, וכי באמצעות הנגשת ידע טכנולוגי לצעירים, אנחנו יכולים להבטיח להם עתיד טוב יותר.
 

פודקאסטים מעולים שהייתה לי הזכות להתארח בהם

לא רק סטודנטים

צרות בהייטק

Network Yourself to Success

פה לכל שאלה - צרו קשר

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

מוזמנים לכתוב לי מייל

  kaganpaz@gmail.com

Linkedin או להוסיף אותי ב

   Paz Kagan

TikTok או ב

   Paz Kagan

צרו קשר

kaganpaz@gmail.com

 © כל הזכויות שמורות